Türkiye’de alan adı alım-satımına profesyonel şekilde aracılık eden AlanAdlari.com açık arttırma serisiyle alan adı pazarına yeni bir hareketlilik getirdiğini söyleyebiliriz. İkinci açık arttırma serisinde e-ticarete dönük alan adları alıcılarını bekliyor.

Alanadlari.com’un standart açık artırmalardan farklı olarak başlattığı her ay düzenlenen tematik açık artırma satışında ilk satışlar “coğrafya” temalıydı. Bu kategoride 49 isim açık artırmaya çıkmış, ve aydin.com 20 bin TL bedelle Turgut Aydın Holding tarafından satın alınmıştı.

Bu kez Türkiye’de internetinin en sıcak alanı e-ticaret söz konusu ve şu anda 500 alan adı içinden seçilen 148 alan adı satışa sunulmuş durumda. Tematik açık artırmaya katılmak isteyenler 26 Nisan’a kadar harekete geçebilir.

acikartirmalar

26-30 Nisan arasında ise açık artırma başlayacak ve ilk teklifi vermiş olanlar fiyat artırabilecek. Yani bu cuma gününe kadar elinizdeki listeye göz atmanızda fayda var. Haftaya salı gününe kadar da açık artırmadaki son durum belli olacak.

Hatırlatmak gerekirse Alanadlari.com satıştan yüzde 10 komisyon alma standartı burada da geçerli. Dilerseniz şimdi listedeki alan adlarına göz atabilir veya 26 Nisan Salı gününü ajandanıza kaydedebilirsiniz.

Son olarak alan adlarınızı tematik açık arttırmalardan bağımsız olarak 1 haftalık açık artırmalara çıkarabileceğinizi paylaşmış olalım.

webrazzi

 

Comments are closed.