Bursa Büyükşehir Belediyesi yönetimde ‘ortak akıl’ prensibi doğrultusunda Orhangazi Meydanı’nda uygulanacak kentsel tasarım projeni yarışmaya açtı. Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nin Mimarlar Odası, Peyzaj Mimarları Odası ve Şehir Plancıları Odası üyelerine açık olan yarışmaya başvurular başlarken, adayların projelerini en geç 7 Şubat 2012 tarihine kadar teslim etmesi gerekiyor.

Stadyumda Gece Mesaisi

02 Kasım 2011

Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan stadyum inşaatında gece gündüz ayrımı ortadan kaldırıldı. İnşaat alanı tamamen ışıklandırılırken, 180 işçiyle 2 vardiya halinde sürdürülen hummalı çalışmalar sonucunda kaba inşaatın yüzde 35’lik bölümü tamamlandı.

Yazının Devamı »

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’daki mevcut yapı stoğunun ancak yüzde 10’luk bölümünün 1999 depremi sonrası yapılan güvenli binalardan oluştuğunu, geriyekalanın yüzde 10-12’lik bölümünün ise büyüklüğü 7’nin üzerindeki bir depremde yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya olabileceğini söyledi.

Yazının Devamı »

Van’da depremin meydana geldiği ilk günden beri bölgede yaraların sarılması için adeta yardım seferberliği başlatan Bursa Büyükşehir Belediyesi, şimdi de bölgenin geleceğinin şekillenmesi için iki ayrı hesap numarası açtı. Yardımseverleri para yardımı bağışında bulunmaya davet eden Başkan Altepe, bu hesaplarda toplanan paralarla bölgeye kalıcı eserler bırakılacağının altını çizdi.

Depremin yaşandığı ilk gün bölgeye tak donanımlı bir arama kurtarma ekibi yönlendiren ve bugüne kadar 5 Tır’lık yardım malzemesini depremzedelere ulaştıran Bursa Büyükşehir Belediyesi, şimdi de bölgede kalıcı eserlerin bırakılması için para yardımlarının toplanmasına öncülük ediyor.

Yazının Devamı »

Tagged with:
 Olası deprem alarmının verildiği Bursa’da Kızılay Bursa Şube Başkanı İbrahim Dokunmazer’in açıklamaları ürküten gerçeği gün yüzüne çıkardı. Gayri resmi rakamlara göre 2 milyon 500 bin kişinin yaşadığı Bursa’da 40 bin binanın yıkılma olasılığının yüksek olduğu yönündeki açıklamaların ardından çadır sayısının 2 bin 500 olduğu öğrenildi.

Yazının Devamı »

Tagged with:
 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Van’da yaşanan felaketin ardından deprem gerçeğinin yeniden ülke gündemine oturduğunu belirterek, Bursa’da da depreme karşı merkezde 40 bin binanın yıkılması gerektiğini söyledi.