Van’da depremin meydana geldiği ilk günden beri bölgede yaraların sarılması için adeta yardım seferberliği başlatan Bursa Büyükşehir Belediyesi, şimdi de bölgenin geleceğinin şekillenmesi için iki ayrı hesap numarası açtı. Yardımseverleri para yardımı bağışında bulunmaya davet eden Başkan Altepe, bu hesaplarda toplanan paralarla bölgeye kalıcı eserler bırakılacağının altını çizdi.

Depremin yaşandığı ilk gün bölgeye tak donanımlı bir arama kurtarma ekibi yönlendiren ve bugüne kadar 5 Tır’lık yardım malzemesini depremzedelere ulaştıran Bursa Büyükşehir Belediyesi, şimdi de bölgede kalıcı eserlerin bırakılması için para yardımlarının toplanmasına öncülük ediyor.

Başta Bursa olmak üzere tüm ülkede yardımlaşmanın en güzel örneğinin bu depremde bir kez daha sergilendiğini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Yardımların toplanmasında hiçbir sorun yok. Ancak dağıtım ve bölgede depolanması konusunda zaman zaman aksaklıklar yaşandı. Türkiye’nin her yerinden battaniye, giyecek gibi yardımlar hala bölgeye gidiyor. Ancak bundan sonra asıl önemli olan bölge halkına kalıcı eserler bırakmak. Başta büyükşehir belediyelerinin desteği ve devletin katkılarıyla bölgede alt ve üst yapı baştan sona yenilecek. Bu yenilenme hareketine tüm vatandaşlarımız para yardımlarıyla destek olurlarsa, o bölgede onların da bir eseri olmuş olacak. Bu nedenle bugüne kadar yardımlarını esirgemeyen Bursalı hemşehrilerimizin şimdi de para yardımları ile bölgeye yeniden hayat vermelerini bekliyoruz” diye konuştu.
Erciş ve Van’a yeniden hayat verecek olar bu kampanyaya destek vermek isteyen vatandaşlar bağışlarını, Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan, Vakıflar Bankası Bursa Şubesi TR77 0001 5001 5800 7299 3359 53 ile Halk Bankası Heykel Şubesi
TR 79 0001 2009 2990 0007 0000 08 nolu hesaplara yatırabilirler.

Tagged with:
 

Comments are closed.