Mobil cihazların her geçen gün artan kullanım oranları ve geleceğe dair vazgeçilmez özellikleri, internet dünyasının da mobille iyi geçinmesini gerektiriyor. Bu doğrultuda birçok internet sitesi ve internet üzerinden hizmet veren oluşumlar mobil dünyada da birer temsilci barındırmaya başladılar. Son derece hızlı bir şekilde gerçekleşen bu temsilcilik hamlesi henüz yolun başında sayılır. Dolayısıyla mobil dünyada yer alacak internet sitelerinin uyması gereken sözlü kurallar henüz tam olarak şekillenmedi. Buna karşın Google, “Mobil Sitelere Yönelik En İyi 10 Uygulama” adını taşıyan bir hayli başarılı bir yönerge hazırladı ve yayınladı.

Yazının Devamı »

Tagged with:
 

İngiliz BBC’nin Facebook‘un kullanıcısı Mark Zuckerberg ile yaptığı detaylı röportaj bir nevi belgesel bizlere Facebook’un hikayesini ve amaçlarını bir kez daha gösteriyor. Sadece İngiltere’de izlenmeye müsait olan bu videoyu çeşitli yollardan izlemek isteyenler bu linke tıklayabilir.

Yazının Devamı »

Tagged with:
 

Google’ın hayatı kolaylaştıran servislerinden biri de Google Maps, yani harita servisi. Google Maps hayatımıza girdiğinden beri bulunduğumuz bir yerden bilmediğiniz bir yere gitmek eskisi kadar zulüm değil artık.

Yazının Devamı »

Tagged with:
 

Bugüne kadar Twitter‘ınızı Facebook’a,Facebook‘unuzu da Twitter’a bağlayabiliyordunuz. Şimdi sıra Google+‘ınızı Twitter’a bağlamaya geldi ama öyle böyle bir bağlama değil.

Bazı zamanlar değişik platformlarda aynı içeriği paylaşmak istediğimiz zamanlar olmuyor değil. İşte bu zamanlarda 3-4 tane ayrı sitede aynı içeriği paylaşmak çoğu zaman eziyet gibi geliyor. Buna çare olarak da sitelerin birbiriyle entegre işlemleri yapılmakta. Bugüne kadar bir kaç Twitter-Google+ entegresi denense de bu uygulama kadar başarılı olduğunu düşünmüyorum.

Uygulamanın ismi G+ Twitter for Google+. Bu uygulamayı kullanmanın tek şartı ise Google Chrome tarayıcısını kullanıyor olmanız. Eğer, bu tarayıcıyı kullanıyorsanız artık işiniz daha basit. Yapmanız gereken tek şey bu linke tıklayarak Google Chrome için olan uygulamayı tarayıcınıza yüklemeniz.

sosmed.net

Tagged with:
 

Ve sonunda ilk gerçek Facebook telefonu geliyor. AllThingsD‘den alınan bilgilere göre Facebook, Tayvan cep telefonu üreticisi HTC ile bir akıllı telefon yapmak için çalışmalar içerisinde. Çıkacak akıllı telefon hakkında detaylar oldukça az. Bilinen bir kaç şey ise telefona verilen kod isim “Buffy” ve telefonun 12 ila 18 ay sonra piyasaya merhaba diyeceği beklentisi.

Yazının Devamı »

Tagged with:
 

İlk çıktığı zamanlardan beri bilgisayarları birbirine bağlamak için kullanılan internet, son yıllarda iyice hareketlenen sosyal ağlar sayesinde benzer bir beceriyi insanları bir araya getirme konusunda gösteriyor. Konuya biraz genişçe değinelim istedik, hani hala bilmeyenleriniz varsa diyerekten…

Tagged with:
 

Google+ son dönemde müthiş bir atağa geçerek bu alanda iddialı olduğunu göstermeye çalışıyor. Sitenin yapmış olduğu son atak ise televizyonlara verdiği reklam. Reklamı izlemek için…

Tagged with: