Google’ın hayatı kolaylaştıran servislerinden biri de Google Maps, yani harita servisi. Google Maps hayatımıza girdiğinden beri bulunduğumuz bir yerden bilmediğiniz bir yere gitmek eskisi kadar zulüm değil artık.

Google’ın haritalar servisi sadece bir yerden bir yere gitmek için kullandığımız bir servis olmaktan çıktı ve Street View (sokak görüntüsü) özelliği ile bilgisayar başında bizi hiç gitmediğimiz yerleri oradaymışız gibi ekranlarımıza getirdi.

Android işletim sistemine sahip cihazlardaki Google Maps uygulaması bundan böyle yeni bir özelliği ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Google Maps 6.0 bundan böyle havalimanları, büyük alışveriş merkezleri gibi iç mekanların haritalarını cihazlarımızın ekranlarına taşıyor.

Özellikle havalimanı gibi karışık yerlerde Google Maps’ın mavi noktası nerede olduğumuzu gösterecek ve gitmek istediğimiz yeri bize detaylı bir şekilde gösterecek.

İlk etapta IKEA, Mall of America, The Home Depot ve ABD’nin en yoğun havalimanlarını haritalarına taşıyan Google, arama motoru Bing’in havalimanı haritalarına da bu sayede cevap vermiş oluyor.

Aşağıdaki videodan konuyla ilgili daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

sosyalmedya.co

Tagged with:
 

Comments are closed.