Hiç elinize Microsoft‘un Windows Phone’unu aldınız mı? Eğer cevabınız hayır ise gerçek bir Windows Phone olmasa da size biraz ipuçları bırakacak bir yolunu biliyoruz.

Windows Phone Microsoft’un üretmiş olduğu mobil işletim sistemi olup kullanım oranı iOS ve Android’e bakıldığında oldukça düşük bir sistem. Fakat, Windows dizayn olarak kullanıcılarına şaşırtıcı derecede olumlu bir tecrübe yaşatıyor. Özellikle, donanımı güçlü olan telefonlarda hızıyla dikkat çeken işletim sistemi Microsoft’un büyük kozlarından birisi.

Yazının Devamı »

Tagged with:
 

Bugüne kadar Twitter‘ınızı Facebook’a,Facebook‘unuzu da Twitter’a bağlayabiliyordunuz. Şimdi sıra Google+‘ınızı Twitter’a bağlamaya geldi ama öyle böyle bir bağlama değil.

Bazı zamanlar değişik platformlarda aynı içeriği paylaşmak istediğimiz zamanlar olmuyor değil. İşte bu zamanlarda 3-4 tane ayrı sitede aynı içeriği paylaşmak çoğu zaman eziyet gibi geliyor. Buna çare olarak da sitelerin birbiriyle entegre işlemleri yapılmakta. Bugüne kadar bir kaç Twitter-Google+ entegresi denense de bu uygulama kadar başarılı olduğunu düşünmüyorum.

Uygulamanın ismi G+ Twitter for Google+. Bu uygulamayı kullanmanın tek şartı ise Google Chrome tarayıcısını kullanıyor olmanız. Eğer, bu tarayıcıyı kullanıyorsanız artık işiniz daha basit. Yapmanız gereken tek şey bu linke tıklayarak Google Chrome için olan uygulamayı tarayıcınıza yüklemeniz.

sosmed.net

Tagged with:
 

Küçük işletmeler günden güne sosyal medyayı ve onun faydalarını daha fazla keşfetmeye devam ediyorlar. Hal böyle olunca yapılan araştırmalar da bu gerçeğin doğruluğunu bizlere yansıtabiliyor.

Constant Contact tarafından yapılan araştırma küçük işletmelerin online dünyada nasıl hareket ettiklerini bizlere sunuyor.

Aşağıdaki İngilizce infografikde de görebileceğiniz bazı çarpıcı sonuçlar ise şöyle;

Yazının Devamı »

Durex isimli prezarvatif üreticisinin dün Güney Afrika’daTwitter üzerinde başlattığı seks ile ilgili şakaları içeren kampanya şirket için hiç de iyi sonuçlanmadı. Durex’in Twitter üzerinde yaptığı şakalardan birisi o kadar konuşuldu ki şirket bu yüzden özür dilemek zorunda kaldı.

Yazının Devamı »

 

Sosyal medya ve internet dünyasının en prestijli ödüllerinden olan Mashable Ödülleri 2011 adayları açıklandı.Her sene olduğu gibi yine internet üzerinden kullanıcılar tarafından seçilecek birinciler bu prestijli ödülün sahibi olacaklar.

Yazının Devamı »

 

Ve sonunda ilk gerçek Facebook telefonu geliyor. AllThingsD‘den alınan bilgilere göre Facebook, Tayvan cep telefonu üreticisi HTC ile bir akıllı telefon yapmak için çalışmalar içerisinde. Çıkacak akıllı telefon hakkında detaylar oldukça az. Bilinen bir kaç şey ise telefona verilen kod isim “Buffy” ve telefonun 12 ila 18 ay sonra piyasaya merhaba diyeceği beklentisi.

Yazının Devamı »

Tagged with:
 

İlk çıktığı zamanlardan beri bilgisayarları birbirine bağlamak için kullanılan internet, son yıllarda iyice hareketlenen sosyal ağlar sayesinde benzer bir beceriyi insanları bir araya getirme konusunda gösteriyor. Konuya biraz genişçe değinelim istedik, hani hala bilmeyenleriniz varsa diyerekten…

Tagged with:
 

Ahmet AKHAN

Türkiye’nin, çok da uzun olmayan bilgisayar ve internet geçmişi ile bugününü kıyasladığımız da aslında, az zamanda ne kadar çok iş başardığımızı daha iyi fark ediyoruz.

Henüz internet çağına yeni girdiğimiz dönemlerde, bugünün sosyal medya ve paylaşım platformlarının gelişmişliğinden çok uzak olan ıcq, mirc gibi sohbet sitelerini hepimiz hatırlıyoruz.

Ardından bilgisayarlarımızı saatlerce meşgul eden MSN Messenger geldi ve diğerlerini bir tuşla unuttuk. 

Yazının Devamı »