Hiç elinize Microsoft‘un Windows Phone’unu aldınız mı? Eğer cevabınız hayır ise gerçek bir Windows Phone olmasa da size biraz ipuçları bırakacak bir yolunu biliyoruz.

Windows Phone Microsoft’un üretmiş olduğu mobil işletim sistemi olup kullanım oranı iOS ve Android’e bakıldığında oldukça düşük bir sistem. Fakat, Windows dizayn olarak kullanıcılarına şaşırtıcı derecede olumlu bir tecrübe yaşatıyor. Özellikle, donanımı güçlü olan telefonlarda hızıyla dikkat çeken işletim sistemi Microsoft’un büyük kozlarından birisi.

Eğer siz de hayatınızda Windows Phone elinize almamış ve onunla oynamamış iseniz bu linketıklayarak Microsoft’un sitesinden bunu deneyebilirsiniz. Bilgisayarlarda da deneyebileceğiniz sistemin Demo versiyonu gerçek bir Windows Phone gibi hızlı olmasa da size sistem hakkında genel bir fikir sunabiliyor. Ayrıca, demoda hiç bir şeyi değiştirememeniz de biraz sinir bozucu olabilir.

Bildiğimiz üzere, Nokia akıllı telefon pazarında Symbian ile yarışa dahil olamadığından Microsoft ile bir anlaşma yapıp geçtiğimiz ay ilk Windows Phone telefonunu tanıtmıştı.

Bakalım, siz Windows Phone’un ara yüzünü ve dizaynını beğenecek misiniz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

sosmed.net

Tagged with:
 

Comments are closed.