Bursa Büyükşehir Belediyesi yönetimde ‘ortak akıl’ prensibi doğrultusunda Orhangazi Meydanı’nda uygulanacak kentsel tasarım projeni yarışmaya açtı. Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nin Mimarlar Odası, Peyzaj Mimarları Odası ve Şehir Plancıları Odası üyelerine açık olan yarışmaya başvurular başlarken, adayların projelerini en geç 7 Şubat 2012 tarihine kadar teslim etmesi gerekiyor.

Spor Toto Süper Lig´in 9. haftasında Manisaspor ile evinde berabere kalan Bursaspor´da, bayramın 1. günü oynanacak İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçı hazırlıkları başladı.

Yazının Devamı »

Stadyumda Gece Mesaisi

02 Kasım 2011

Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan stadyum inşaatında gece gündüz ayrımı ortadan kaldırıldı. İnşaat alanı tamamen ışıklandırılırken, 180 işçiyle 2 vardiya halinde sürdürülen hummalı çalışmalar sonucunda kaba inşaatın yüzde 35’lik bölümü tamamlandı.

Yazının Devamı »

Van’da depremin meydana geldiği ilk günden beri bölgede yaraların sarılması için adeta yardım seferberliği başlatan Bursa Büyükşehir Belediyesi, şimdi de bölgenin geleceğinin şekillenmesi için iki ayrı hesap numarası açtı. Yardımseverleri para yardımı bağışında bulunmaya davet eden Başkan Altepe, bu hesaplarda toplanan paralarla bölgeye kalıcı eserler bırakılacağının altını çizdi.

Depremin yaşandığı ilk gün bölgeye tak donanımlı bir arama kurtarma ekibi yönlendiren ve bugüne kadar 5 Tır’lık yardım malzemesini depremzedelere ulaştıran Bursa Büyükşehir Belediyesi, şimdi de bölgede kalıcı eserlerin bırakılması için para yardımlarının toplanmasına öncülük ediyor.

Yazının Devamı »

Tagged with:
 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Van’da yaşanan felaketin ardından deprem gerçeğinin yeniden ülke gündemine oturduğunu belirterek, Bursa’da da depreme karşı merkezde 40 bin binanın yıkılması gerektiğini söyledi.