İngiliz BBC’nin Facebook‘un kullanıcısı Mark Zuckerberg ile yaptığı detaylı röportaj bir nevi belgesel bizlere Facebook’un hikayesini ve amaçlarını bir kez daha gösteriyor. Sadece İngiltere’de izlenmeye müsait olan bu videoyu çeşitli yollardan izlemek isteyenler bu linke tıklayabilir.

Yazının Devamı »

Tagged with:
 

Facebook’un veri merkezi tabiri caizse beyni 30 kilometre kareden geniş bir alanı kaplıyor.Prineville’deki dev tesis 800 milyon etkinkullanıcıya kesintisiz ve hızlı bir hizmet sunabilmek için durmadan çalışıyor.

Yazının Devamı »

Tagged with:
 

Facebook akıllı telefonlar için Facebook Messenger’ını tanıttıktan sonra şimdi de Windows kullanıcıları için siteden ayrı çalışan bir sohbet uygulamasını test ediyor.

Facebook Yardım Merkezi’nden tanıtılan bu sohbet programı şuan için ufak bir grupla test edilmekte. Yakın zamanda herkese uygun olacağını bildirien Facebook ayrıca bu uygulamada “Haber Bandı”nın da olacağını bildiriyor.

Bu uygulamayı kullanmak için Windows 7 sürümünün yüklü olması gerektiğini bildiren Facebook yetkilileri video aramasının ise şuanda mümkün olmadığını söylemekte.

Facebook’un bu konuyla ilgili yardım merkezi sayfasına ulaşmak için bu linki kullanabilirsiniz.

sosmed.net

Tagged with:
 

Facebook dün itibariyle iletilerdeki kelime sınırını artırdı. Daha önce 5000 kelime ile sınırlı olan Facebook iletileri artık 60000 kelime alabiliyor. Bu da bir önceki sınırın 12 katı oluyor.

Facebook + Journalist sayfasında açıklanan bu limit 160 ile başlamışken 2009 senesinde 420′ye çıkarılmış. 2011 Temmuz’da 500′e çıkartılan limit ilk önce Eylül ayında 5000 şimdi de 60000 oldu.

Facebook’a rakip diğer sosyal ağ Google+ ise TechCrunch‘a göre hiç bir sözcük limitinin olmadığını söylese de platformun 100000 kelimeden fazlasını almadığı gözlenmiş.

Bu limit artırımıyla birlikte uzun linklerin daha fazla haber kaynağında daha fazla görünür olabileceği ise hala şüpheli.

sosmed.net

Tagged with:
 

Bugüne kadar Twitter‘ınızı Facebook’a,Facebook‘unuzu da Twitter’a bağlayabiliyordunuz. Şimdi sıra Google+‘ınızı Twitter’a bağlamaya geldi ama öyle böyle bir bağlama değil.

Bazı zamanlar değişik platformlarda aynı içeriği paylaşmak istediğimiz zamanlar olmuyor değil. İşte bu zamanlarda 3-4 tane ayrı sitede aynı içeriği paylaşmak çoğu zaman eziyet gibi geliyor. Buna çare olarak da sitelerin birbiriyle entegre işlemleri yapılmakta. Bugüne kadar bir kaç Twitter-Google+ entegresi denense de bu uygulama kadar başarılı olduğunu düşünmüyorum.

Uygulamanın ismi G+ Twitter for Google+. Bu uygulamayı kullanmanın tek şartı ise Google Chrome tarayıcısını kullanıyor olmanız. Eğer, bu tarayıcıyı kullanıyorsanız artık işiniz daha basit. Yapmanız gereken tek şey bu linke tıklayarak Google Chrome için olan uygulamayı tarayıcınıza yüklemeniz.

sosmed.net

Tagged with:
 

Ve sonunda ilk gerçek Facebook telefonu geliyor. AllThingsD‘den alınan bilgilere göre Facebook, Tayvan cep telefonu üreticisi HTC ile bir akıllı telefon yapmak için çalışmalar içerisinde. Çıkacak akıllı telefon hakkında detaylar oldukça az. Bilinen bir kaç şey ise telefona verilen kod isim “Buffy” ve telefonun 12 ila 18 ay sonra piyasaya merhaba diyeceği beklentisi.

Yazının Devamı »

Tagged with:
 

İlk çıktığı zamanlardan beri bilgisayarları birbirine bağlamak için kullanılan internet, son yıllarda iyice hareketlenen sosyal ağlar sayesinde benzer bir beceriyi insanları bir araya getirme konusunda gösteriyor. Konuya biraz genişçe değinelim istedik, hani hala bilmeyenleriniz varsa diyerekten…

Tagged with:
 

Facebook‘un her alanda olduğu gibi futbolda da hayatımızda olduğu ortada… Önceden maçlar sonrası arkadaşlar arasında yapılan tartışmaların bir çoğu artık Facebook sayfalarında  sürdürülüyor. Hal böyle olunca taraftarlar da takımlarının ve futbolcularının hayran sayısının çokluğu ile övünmekte.

Eylül ayında sizler için yaptığımız Süper Lig takımlarının hayran listesi tablosuna bu haftadan itibaren başlayarak yeni seriler ekleyeceğiz.

Bu hafta sizler için Fenerbahçe‘nin Facebook’taki en fazla hayran sayısına sahip ilk 11′ini sunarken diğer haftalarda ise Beşiktaş ve Galatasaray ilk 11′leri karşınızda olacak.

Şimdi, gelin Aykut Kocaman eğer ilk 11′ini Facebook hayran sayısına bakarak seçseydi tablo ne olurdu ona bakalım. Futbolcuların ismine tıklayarak hayran sayfalarına gidebilirsiniz.

Kaynak: sosmed.net

Tagged with: