İngiliz BBC’nin Facebook‘un kullanıcısı Mark Zuckerberg ile yaptığı detaylı röportaj bir nevi belgesel bizlere Facebook’un hikayesini ve amaçlarını bir kez daha gösteriyor. Sadece İngiltere’de izlenmeye müsait olan bu videoyu çeşitli yollardan izlemek isteyenler bu linke tıklayabilir.

Bu röportaj sırasında en önemli sorulardan birisi belki de Mark Zuckerberg’in Google+‘ı rakip olarak görüp görmediğiydi. Mark Zuckerberg kendisine bu yönde sorulan soruya şöyle cevap veriyor:

Google harika bir şirket ve onların her yaptığına bakıp onlardan bir şeyler öğrenmek istiyoruz. Fakat, aynı zamanda insanlar Facebook’ta çok paylaşım yaptılar ve yaşamları hakkında bir çok şeyi Facebook’ta söylediler. Ve bizim bunları yapmamız için çok daha fazla aracımız olduğunu düşünüyoruz.

Hatırlanacağı üzere Mark Zuckerberg’in Google+ hakkında ilk yorumu “Küçük Facebook” olmuştu.

Bütün bunlara rağmen Google’ın internet üzerinde olan gücü ve bu sayede insanları Google+’a bir şekilde yönlendirmesi bu sosyal ağın hafife alınmaması gerektiğini bizlere gösteriyor. En basitinden Google, Google+ Sayfalar’ı tanıttığı zaman eğer Google+ paylaşım aracını sitenize koyar ve Google+ kodunu sitenizin içine yerleştirirseniz bu sizin Google’da daha iyi performans sergileyeceğiniz anlamına gelir demişti.

sosmed.net

Tagged with:
 

Comments are closed.