İnternette sosyal buluşma sitesi olan Tagged.com‘un araştırmasına göre Türkiye internette dünyanın en sosyal ve çapkın ülkesi seçilmiş.

Yapılan araştırma dünyanın nüfusu en fazla olan 25 ülkesi arasında yapılmış. Türkiye en sosyal ve çapkın ülke olmasının yanında erkekleri sosyal ağlarda en aktif ülke olarak da liderliği elinde bulunduruyor. Sosyal ağlardaki en fazla aktif bayan ise Birleşik Krallık’ta bulunmakta.

 

Eylül ve Ekim 2011′de 4 milyon aktif sosyal ağ kullanıcısı göz önüne alınarak yapılan araştırmada Türkler kişi başı 173 arkadaş isteği gönderimiyle diğer bütün ülkeleri sollayarak en sosyal ülke olmayı başardı. Kişi başı 98 arkadaşlık isteğiyle Mısır ikinci olurken onu 75 arkadaş isteğiyle Fransa ve 74 arkadaş isteğiyle İtalya takip etti.

Bunun yanında sosyal ağların en çapkın ülkesi olarak da Türkiye liderliği elinde bulunduruyor. Kişi başı 25 tane sanal göz kırpma ile birinci olan Türkiye’yi 24 göz kırpma ile İtalya takip ediyor. En çapkın ülkeler sıralamasında 3., 4. ve 5. olan ülkeler ise sırasıyla Fransa (20 Göz kırpma), Almanya (17 Göz kırpma) ve Brezilya (16 Göz kırpma). ABD ise 15 göz kırpmayla 6. sırada yer alıyor.

Sosyal ağ sitesi Tagged ayrıyetten en aktif cinsiyetleri de araştırdı. Araştırmaya göre erkeklerden bayanlara giden isteklerde Türkiye her erkek kullanıcının kişi başı 167 arkadaşlık isteği göndermesiyle listede birinci sırada. 93 arkadaşlık isteği gönderimiyle Mısır bu kategoride ikinci olurken 69 arkadaş isteği gönderimiyle Fransa ve İtalya 3.lüğü paylaşmakta.

Bayanların en aktif olduğu ülkelerde ise Birleşik Krallık 10 arkadaşlık isteği gönderimiyle 1. olurken onu ABD(9), Filipinler(7) ve Brezilya(6) takip etmekte.

En Sosyal 5 Ülke

1. Türkiye

2. Mısır

3. Fransa

4. İtalya

5. ABD

 

En Çapkın 5 Ülke

1. Türkiye

2. İtalya

3. Fransa

4. Almanya

5. Brezilya

 

Erkekleri En Aktif 5 Ülke

1. Türkiye

2. Mısır

3. Fransa
4. İtalya

5. ABD

 

Bayanları En Aktif 5 Ülke

1. Birleşik Krallık
2. ABD

3. Filipinler

4. Brezilya

5. Tayland

sosmed.net

 

Comments are closed.