E-Posta şirketlerinin akıllı telefonlar için olan uygulamaları çok önemlidir. Öyle ki; Gmail,Android platformundaki uygulamasıyla yetinmeyip iOS’a da uygulama yapmıştı. Biraz sıkıntılı bir başlangıç olsa da bu Google‘ın uygulama konseptine ne kadar önem verdiğini gösteriyor.

Gel gelelim diğer bir e-posta devine: Hotmail. Her ne kadar Microsoft’un Hotmail’i e-posta pazarında kullanıcı sayısında büyük düşüşler yaşamış dahi olsa, hala hatırı sayılır bir rakamı elinde bulundurmakta.

Hal böyleyken, Hotmail’in bir atak yaparak dünyadaki 200 milyon aktif kullanıcısı mobil işletim sistemi Android için uygulama yapması sürpriz olmasa gerek. Evet, artık Android kullanıcıları Hotmail’i kullanmak için e-posta uygulamasına muhtaç kalmayacak. (isterlerse tabi)

Uygulamanın en büyük avantajlarından birisi ise Gmail’de olmayan anlık bildirimler. Bildiğiniz üzere Gmail’de uygulama belli süre aralıklarında kendini yenileyip her hangi bir şey olup olmadığına bakmakta. Hotmail’de ise anında bildirimler almak mümkün olacak.

Uygulamanın negatif yanlarını ise şöyle sıralayabiliriz;

  • 30 günden önce yollanmış uygulamalar görüntülenemiyor.
  • Bildirim tonu değiştirilemiyor.
  • Gönderilmiş ve gönderilen e-posta listesinin görünmemesi.
Uygulamayı indirmek isteyenler ise bu linkten uygulamanın Android Market’teki sayfasına gidebilirler.
 

Comments are closed.