Türkiye kaynaklı URL kısaltma servislerine bir yenisi daha eklendi. Geçtiğimiz günlerde kullanıma açılan Ufa.lt, benzer servislerin sunduğu bir çok hizmeti Türk internet kullanıcılarına sunuyor.

Geçtiğimiz aylarda sizlere AdresGezgini’nin bir ürünü olanUfalt.net‘i tanıtmıştık. Hemen belirtelim, bu yazıda sizlere tanıtacağımız Ufa.lt’nin ise isim benzerliği ve sunduğu hizmet dışında Ufalt.net ile ortak bir yanı yok.

Ersin Genel‘in sahibi olduğu Ufa.lt, Bit.ly, Goo.gl, TinyURL, Ow.ly gibi popüler link kısaltma servislerinin sunduğu hizmetlerin bir çoğunu bünyesinde barındırıyor. Üyelik sistemi bulunan Ufa.lt ile ziyaretçiler, kısalttıkları linklere ait tıklanma bilgileri, sosyal ağlardaki paylaşım sayıları gibi bir çok bilgiyi üyelik şartı olmadan da sunuyor.

Bununla beraber Ufa.lt, kullanıcılarına kendi linkleri için URL ismi seçme şansı da tanıyor. Kullanıcılar, 10 karaktere kadar linklerini istedikleri şekilde seçebiliyorlar (örnek: ufa.lt/merhaba)

Yönettiğiniz web sitesi veya uygulamalarına ait linkleri Ufa.lt ile kısaltmak ve analiz etmek isterseniz, Ufa.lt üyeliği ile alacağınız Api koduyla kullanacağınız Ufa.lt Rest Api hizmetiyle bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ufa.lt Rest Api hizmetinin sorgu sınırı orta ölçekli bir web sitesi veya uygulamasının ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ayarlanmış. Eğer büyük ölçekli bir web sitesine sahipseniz, size özel raporlama ve sınırsız sorgulama talebiniz var ise Ufa.lt Pro ürününü kullanabilirsiniz.
 

Comments are closed.