Facebook’un en çok oynanan arcade oyunu olan Diamond Dash, şimdi AppStore’da ücretsiz oyunların arasında yerini alıyor. Dünyanın 3. büyük sosyal oyun geliştiricisi  olan Wooga, bugün itibariyle Diamond Dash’in iPhone, iPod touch ve iPad üzerinden oynanabileceğinin müjdesini verdi. Daha önce Facebook üzerinden ayda 10 milyondan fazla kişi tarafından oynanan bu heyecanlı oyunun mobil sürümü, Çarşamba günü Paris’te gerçekleşen ve Avrupa’nın en büyük İnternet Konferansı olan Le Web’de tanıtıldı.

Wooga’nın hızlı ve heyecanlı oyunu Diamond Dash, 60 saniye içinde olabildiğince fazla sayıda aynı renk taş gruplarını yok ederek oyuncuların reflekslerini geliştirir. Haftalık turnuvalarda oyuncular, arkadaşlarının yüksek skorlarını geçmek için birbiriyle yarışır ve en yüksek puanı alan 3 kişi altın, gümüş ve bronz madalyalarla ödüllendirilir. Oyunun iOS sürümünün Facebook ile senkronize edilmesiyle birlikte oyuncular, haftalık turnuvalara bu iki platformdan eş zamanlı  olarak ulaşılabilmektedir.

Diamond Dash’in iPhone, iPod touch ve iPad üzerinde oynanılabilen mobil sürümünde, oyundaki grafik ve kontroller mobil cihazlara uygun  şekilde düzenlenerek, oyunun müdavimlerine bu keyfi her yerde yaşayabilme fırsatı verilmiştir.

Oyunun Özellikleri:

–     Facebook bağlantısı  ile arkadaşlar arasında otomatik skor karşılaştırma ve sosyal paylaşım.

–     120 ülke ve 9 ayrı dilde lansman (Almanca, Flemenkçe, Fransızca, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Lehçe, Portekizce ve Türkçe).

–     Düzenli güncelleme ve yeni özellikler.

Kaynak: sosyalmedya.co

Tagged with:
 

Comments are closed.