Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Mersin İdman Yurdu maçı öncesi yaptığı açıklamada, “İkinci haftada ikinci galibiyeti almak için mücadele vereceğiz” dedi. Pazar günü deplasmanda oynayacağı Mersin İdman Yurdu maçı hazırlıklarını sürdüren Bursaspor´un Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, idman öncesi açıklamalarda bulundu. Ligin yeni takımlarından biriyle pazar günü deplasmanda karşılaşacaklarını belirten başarılı teknik adam, “Ligimizin yeni takımlarından biriyle oynayacağız. Geçen hafta ki anlayışı bu haftaya taşımak, iddiamızı sezon başında ortaya koymak adına önemli bir mücadele. Mersin İdman Yurdu lige galibiyet ile başladı. Bu moralle çıkıp önemli bir takımı, Bursaspor´u yenmek için mücadele verecekler. Ben zor bir karşılaşma olacağını düşünürken, biz de kendi gücümüzü sahaya en iyi şekilde yansıtıp ikinci haftada ikinci galibiyetimizi almak isteyeceğiz. Bizim açımızdan iyi olabileceğini düşünüyorum. Tam takım antrenmana çıktık. Sestak dışında önemli eksiğimiz yok. Bizim adımıza mutluluk verici durum. Sağlam bir kapışma olacak” dedi.

“UMUTLUYUM”
Takıma yeni katılan futbolcuların uyum süreciyle alakalı sabırlı davranmak gerektiğini belirten Sağlam, “Bazı oyuncularımız iki antrenmanla sahaya çıktı, bazıları da takıma yeni katıldı. Yabancı oyuncularımızın adaptasyonu konusunda, taraftarlarımızın ve otorite olmuş insanların anlayışlı olmasını bekliyoruz. İnsanlar 10 milyon Euro verip transfer ettiği futbolculara adapte olmaları için sabır gösteriyorlar. Biz maalesef 1 hafta bile dayanamıyoruz. Çok kötü ilan edebiliyoruz. Değerlendirme anlayış ve kültürümüzü olumluya çevirmek lazım. Tüm futbolcuların takıma katkı sağlama arzularından son derece memnunum. Bu çocuklar biraz daha kendi sıkıntılarını giderip, takımla birlikte antrenman yaptıktan sonra daha iyi olacaklardır. Umutluyum” diye konuştu.

“OYUNCULAR ARASINDA TATLI BİR TERCİH YAPACAĞIZ”
Bir gazetecinin, “Bangura ve Tagoe arasında tercih yaparken zorluk çekecek misiniz?” şeklindeki sorusunu cevaplandıran Sağlam, “Hangisi daha iyiyse, hangisi takıma katkı sağlayacaksa. Bu sadece Bangura ve Tagoe arasında değil. Milan ile İbrahim, Svensson ile N´Diaye arasında da. Hepsine ihtiyacımız olacak. Bugün birileri öne çıkacak formayı alacak, sonra diğeri. Buna tatlı bir tercih diyebiliriz” dedi.

 

Comments are closed.