Büyük teknoloji şirketlerinin genel merkezleri hep ilgi çekici yerler olmuştur. Ortamlarını şirketlerinin karakterine göre yaratmayı severler. Buna adresleri de dahil.

Facebook da yeni genel merkezine taşınırken “Hızlı harekete geç ve birşeyleri yık.” mottosuna uygun olarak belirledi adresini: 1 Hacker Way, Menlo Park, 94025. Bu adrese baktığınızda Facebook’un deney ve otonomiye önem veren, bürokrasiyle uğraşmayan bir mühendislik şirketi olduğu az çok anlaşılıyor.

TechCrunch internet sitesinde yer alan habere göre Facebook, Sun Microsystems’ın eski yerleşkesine taşınacağını Şubat ayında açıklamıştı. 3.600 çalışana ev sahipliği yapabilecek büyüklükte olan yerleşkenin merkezi adresi “1 Hacker Way” ama belli binaların kendilerine özel adresleri var. Örneğin, hukuk bölümünün adresi 18 Hacker Way. Facebook’un yeni merkezinin fotoğraflarını buradan görebilirsiniz.

Sun Microsystems zamanında adresi “1 Network Drive” olen yerleşkenin adresinin “1 Social Circle” olarak değiştirilmesi planlanıyormuş aslında. Fakat Google+ arkadaş çevrelerini “circles” olarak tanımlayınca Facebook planlarını değiştirmek durumunda kalmış.

Özel adreslere sahip diğer şirketlerden bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

Apple – 1 Infinite Loop

Dell – 1 Dell Way

Microsoft – 1 Microsoft Way

Genentech (Biyoteknoloji şirketi) – 1 DNA Way

AOL – 22000 AOL Way

Kaynak: sosyalmedya.co

 

Comments are closed.