Facebook‘ta İstatistiklerin değiştiğini ve bunun hakkındaki geniş analizi bugün sabah saatlerinde sizlere sunmuştuk.

Öyle görünüyor ki Facebook sadece istatistikleri değiştirmekle kalmamış sayfa yöneticilerine Facebook’ta nasıl bağlılığı, kişilere ulaşmayı ve viralliği artıracaklarını sıra sıra saymakta.

Biz de Facebook’tan gelen bu bilgiyi bu sayfalardan sizlere aktaracağız.

İşte, Facebook’ta hayranlarınızla bağlılığı artırmanın 10 yolu;

1. Kısa ve Öz İçerikler Paylaşın

Facebook’un araştırmasına göre 100 ve 200 karakter arasında yapılan paylaşımlar 250 karakterden fazla yapılan paylaşımlardan %60 daha fazla beğen, yorum ve paylaşım kazanmış.

2. Fotoğraf ve Video Yükleyin

Vermek istediğiniz mesaj ile ilgili fotoğraflar ve videolar paylaşmak hayranlarınızla olan bağlılığı kesinlikle artırmakta. Fotoğraf albümü yüklemek bağlılığı %180, bir tane fotoğraf yüklemek %120 ve video yollamak %100 olarak artırmakta.

3. Düzenli Olarak Gönderi Yollayın

Düzenli olarak Facebook’ta yapılacak gönderiler hedefinize ulaşmayı kolaylaştıracak.

4. Hayranlarınıza Sorular Sorun

Hayranlarınıza sorular sormak sayfanıza olan bağlılığı artıracağı gibi size faydalı olacak geri bildirimler de sunacaktır.

5. Sorular Uygulamasını Kullanarak Hayranlarınıza Sorular Sorun

Hayranlarınızın verilen şıklardan herhangi birini seçeceği ya da sorulan soruya şık ekleyeceği sorular sorun. Bu yolla bir çok cevabı kolayca alabileceğiniz gibi Facebook’ta sayfanızın hayranı olmayan kişilere de ulaşmanız kolaylaşacaktır.

6. Hayranlarınızdan Boşluğu Doldurmalarını İsteyin

Hayranlarınıza boşluklu sorular verdiğiniz zaman hayranlarınızın daha fazla neleri sevdiğini öğrenmeniz daha kolay olacaktır. Örnek: “Bugün kot pantolon üzerine ………. giyeceğim.” Bpşluk doldurma tarzı sorular bağlılığı %90 olarak artırmakta.

7. Hayranlarınızın Ayrıcalıklı İçeriklere Ulaşmasını Sağlayın

Hayranlarınızla Facebook’ta ayrıcalıklı, hiç bir yerde yayınlanmamış içerikler paylaşmanız hayranlarınıza kendilerini özel hissetmelerini sağlayacaktır. Yeni çıkacak bir ürünü ya da hiç bir yerde yayınlanmamış bir etkinliğinizin fotoğrafını paylaşmak hayranlarınıza bu duyguyu hissetmeleri için yeterli olacaktır.

8. Hayranlarınızı Güzel Kampanyalarla Ve İkramiyelerle Ödüllendirin

Sadece hali hazırdaki kampanyaları sunmanız Facebook’taki kullanıcılarınızı etkilemeyecektir. Sadece Facebook’taki hayranlarınıza özel kampanya ve ikramiyeler yapmak sayfanızın bağlılığını artıracağı gibi hayranlarınızın çoğalmasını da sağlayacaktır.

9. Vakitli Olun

Facebook’ta hayranlarınızın aklında zaten olacak konularla ilgili paylaşımlar yapmanız gerekmekte. Mesela, Babalar gününde bu konuyla ilgili yapılacak bir paylaşım sayfanıza olan bağlılığı artıracaktır.

10. Gönderilerinizin Spesifik Bir Gruba Ait Olması Durumunda Onları Lokalize Edin

Facebook’ta sayfanız üzerinden herhangi bir gönderi yapacağınız zaman gönderi kutusunun altında çıkan açılır menü ile gönderinizin görüneceği ülkeyi veya dili seçebilirsiniz. Bu sayede, daha hedefe odaklı bir strateji izlemiş olursunuz.

(sosmed.net)

 

Comments are closed.