Tüm dünyada merakla beklenen 11 Kasım 2011 heyecanı Bursa’da da yaşandı. Bursa Doğumevi’nde saat 24.00’den saat 11.11’e kadar doğan bebeklerin sayısı 17’ye ulaştı. Saat 11.00’de dünyaya gözlerini açan Ali ve Perihan Durmuş çiftinin bebeklerine ‘Ercin’ ismi verildi. Bebeğin sağlığının çok iyi olduğunu belirten Bursa Zübeyde Hanım Doğumevi Başhekimi Mürüvvet Dayıoğlu, bugünün özel bir gün olduğunu ve şimdiye kadar 4 sezaryen yapıldığını söyledi.

Dayıoğlu, “13 bebeğimiz normal, 4 bebeğimiz ise sezaryen ile doğdu. Bugün özel bir gün ancak bizim kültürümüzde çok önemli bir yer tutmuyor. Sayılarımız normal günlerdeki kadar. Bebeklerimizin sağlığının iyi olması bizim için daha mühim. Muhtemelen gece 24.00’e kadar doğum sayısı 30’u bulacak. Bunlar daha gerçek 11.11 bebekleridir” dedi.
Önemli bir tarihte dünyaya gelen Ercin bebeğin annesi de yavrusunu bir an olsun yanından ayırmıyor. 39 yaşındaki Perihan Durmuş, 5. çocuğunun 11 Kasım 2011 günü doğmasından mutlu olduğunu belirterek, “5. çocuğum. Çok mutluyum. Sevinçliyim. Adını ‘Ecrin’ koyduk. Böyle bir günde doğacağını tahmin etmedik. Tesadüfen oldu. Sağlığının iyi olması bizim önemli” diye konuştu.
Bu arada, Zübeyde Hanım Doğumevi’nde saat 11.11’de Sevil Oğul isimli bir kadın da dünyaya bir kız çocuğu getirdi. Halen narkozdan uyanmayan annenin sağlığının iyi olduğu öğrenildi.
Kaynak: www.bursadabugun.com
 

Comments are closed.