Twitter’da taze bir başlangıç yapmanın tek yolu bütün tweetlerinizi bir anda silmek değil ama eğer olur da bunu gerçekten ve kalıcı olduğunu bilerek yapmak isterseniz size bir iyi bir yol önerebiliriz.

Bütün tweetlerinizi bir çırpıda silmenize yarayan Twitwipe uygulamasını kullanabilmek için öncelikle Twitter hesabınızla uygulamaya giriş yapmanız ve Twitwipe’a gerekli izinleri vermeniz gerekiyor. Sonraki ekranda bütün tweetlerinizi silmek için onayınızı almak üzere “Twitwipe this account” butonu karşınıza çıkacak ve son bir uyarıdan sonra bütün tweetlerinizi silebileceksiniz.

Twitwipe’ın güzel tarafı bütün tweetlerinizi silerken takipçileri, takip ettiklerinizi ve favorilerinizi saklıyor oluşu. Yani Twitter’dan hesabınızı otomatik olarak sildiğinizde tweetleriniz ile beraber kaybedeceğiniz bilgiler Twitwipe kullanıldığında silinmiyor.

Bu arada Twitwipe’ın sitesinden yapılan uyarıda bütün tweetleri silme işlemenin uzun sürebileceğine dikkat çekilmiş. Ayrıca retweetlerin silinmesi sırasında da problem olabileceği, böyle bir durumda retweet edilen tweetlerin elle kaldırılması gerektiği belirtiliyor.

Bütün tweetlerinizi silmek istemenizin nedeni taze bir başlangıç yapmak olabilir, elinizdeki hesabı devredeceğiniz için bütün geçmişi silme gerekliliği olabilir ya da sadece canınız sıkılmış olabilir. Twitwipe’ı denemek (!) için buraya tıklayabilirsiniz.

Yalnız unutmayın, silinen tweetlerin geri gelme şansı yok.

 

Comments are closed.