Irak’ın Babil Vilayet Başkanı Kadhim Majeed Toman’ın başkanlık ettiği 8 kişilik Irak Heyeti, Marmara Belediyeler Birliği’ne çalışma ziyareti düzenledi. Birlik Uluslararası İşbirliği Direktörü Murat Daoudov ile görüşen Babilli yöneticiler Marmara Bölgesi ile Babil Vilayeti arasında karşılıklı işbirliği fırsatlarını değerlendirdi.

İlk olarak MBB Uluslararası İşbirliği Direktörü Murat Daoudov’dan Birliğin yapılanması ve çalışmaları hakkında bilgi alan heyet, daha sonra ortak çalışma alanları konusunda görüşlerini aktardı. Babil  Vilayet Meclisi  Başkanı Kadhim  Majeed  Toman, Irak ile Türkiye arasında çok eskiye dayanan sağlam tarihi bağların olduğunu söyledi.

 

“TÜRK FİRMALARININ YAPTIĞI İŞLER KALİTELİ”

Babil vilayetinde gerçekleştirilen altyapı yatırımlarının ve hizmetlerin neredeyse tamamının Türk firmaları tarafından sağlandığını belirten Babil Vilayet Başkanı Kadhim Majeed Toman, “Babil vilayetimizde altyapı ihtiyacımız çok fazla ve ihaleye çıktığımızda birçok uluslararası firma, bu altyapı yatırımlarını üstlenmek için başvuruyor. Avrupa’nın da bir çok gelişmiş ülkesinden firmaların başvurmasına rağmen biz ihalelerimizi Türk firmalarına veriyoruz. Çünkü Türk firmalarının yaptıkları işler kaliteli. Marmara Belediyeler Birliği vasıtasıyla üye belediyelerinize ve onların aracılığıyla da Türk firmalarına, Irak’a ve Babil’e yatırım yapmaları için çağrıda bulunuyorum. Babil, Türk yatırımcılarını bekliyor. Mevcut iş hacmimizi artırarak sosyal ve kültürel alanda olan kardeşlik ve yakınlık ilişkilerimizi ticari alanda da pekiştirmek istiyoruz” diye konuştu.

 

Irak Heyeti, Zeytinburnu Belediyesi’nin geri dönüşüm tesisleri ve İBB Trafik Yönetim Sistemi’ni inceleyerek İstanbul’dan ayrıldı.

 

 

 

Comments are closed.