Facebook’un gelirlerini artırmak için agresif bir tutum içerisinde olduğunu biliniyor. Düşük gelirleriyle hissedarlarının yüzünü bir türlü güldüremeyen şirket, gerek reklam gerekse diğer alanlarda 955 milyon kullanıcısını paraya dönüştürmenin yollarını arıyor.

 

Sosyal ticaret tarafında bir atılım yapmasını beklediğimiz şirket çok farklı bir alana, sosyal kumara yöneldi. Jackpotjoy.com isimli İngiltere merkezli oyun şirketi artık Facebook’ta gerçek para ile oyun oynatacak.

 

Bingo & Slots Friendzy isimli oyun sadece Birleşik Krallık’ta 18 yaş üstü kullanıcılar tarafından oynanabilecek. Gerçek para ile oynanan tombala benzeri şans oyunlarının yer aldığı uygulama ile ilk defa bir şirket Facebook Credits’i kullanmadan bir oyunu kullanıcıya sunmuş olacak.

 

Facebook’un Credits’i kullanan uygulamalardan aldığı %30′luk payı gerçek para ile oynanan oyunlardan alıp almayacağı henüz bilinmiyor. Ancak riskli bir işe girişen Facebook’un böyle bir açılımı ancak iyi bir yüzde ile kabul edeceğini söyleyebiliriz.

 

Online kumar çok büyük bir pazar. Ülkelere göre oldukça farklı ve katı hukuki kuralların olduğu, bir hayli karışık olan bu pazar elbette ki paraya sıkışık olan Facebook’u cezbediyor. Anahtar kelimesi sosyalleşmek olacak bu yeni alanın Birleşik Krallık’la ve tek bir oyunla sınırlı kalmayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

sosyalmedya.co

 

Comments are closed.