QR kodlar, son zamanda gittikçe artan bir popülariteye sahip. Kullanım alanı her geçen gün genişleyen QR kodlarla bilboardlarda, televizyon reklamlarında veya basılı medyada sık sık karşılaşıyoruz. Yeni çıkan yazılımlar ile birlikte de artık QR kodlara sadece ‘seyirci kalmıyor’, aynı zamanda kendi kodlarımıza da sahip olabiliyoruz. TagMyDoc işte bunlardan birisi.

TagMyDoc.com, dökümanlara kendilerine özel QR kodlar eklemeyi sağlayan bir site. Üyeler, siteye yükledikleri dökümanlar için özel birer Qr koda sahip oluyorlar ve böylece o dökümanları farklı ortamlara taşıyabiliyorlar.

Örneğin müşteriniz olan firma için bir sunum hazırlıyorsunuz. İster Power Point sunumu olsun, isterse Word’te veya Excel’de hazırladığınız tablolar, bu dökümanlara TagMyDoc ile ekleyeceğiniz QR kodlar ile daha sonra da sunumunuza kolaylıkla ulaşabilmelerini sağlayabilir ve aynı zamanda sunumunuzu renklendirebilirsiniz.

TagMyDoc’un desteklediği dosya formatlarından bazıları şu şekilde: jpg, tiff, png, bmp, doc, docx, ppt, pptx, pdf.

TagMyDoc oldukça basit bir sistem ile çalışıyor. Siteye kod eklenmesini istediğiniz dökümanı yükledikten sonra, dökümanın QR kodlu hali karşınıza çıkıyor. Aynı zamanda, siteye yüklediğiniz döküman da QR kod sayesinde kaydedilmiş oluyor.

QR kodları etkileyici buluyorsanız ve sunumlarınızı/dökümanlarınızı renklendirmek istiyorsanız 2.99 dolar karşılığında TagMyDoc.com’a üye olabilirsiniz. Sitenin aynı zamanda 15 günlük ücretsiz deneme seçeneği de bulunuyor. Servisin mobil uygulamaları da bulunuyor.

Kaynak: sosyalmedya.co

Tagged with:
 

Comments are closed.