Facebook‘un insan hayatındaki önemini vurgulamak amacıyla geçtiğimiz aylarda başlattığı Stories sayfasına, yılbaşı öncesi kullanıcıların birbirine yeni yıl dilekleri gönderebileceği bir otomatik mesaj aracı ekledi. “Midnight Delivery” sekmesi altında sunulan uygulama ile Facebook kullanıcıları yakınlarına yılbaşı akşamı iletilmek üzere iyi dileklerini gönderebilecek.

Facebook hesabınızla giriş yapabildiğiniz uygulama oldukça basit. 2012 yılının son dakikalarında gelecek sene için iyi dileklerinizi iletmek istediğiniz arkadaşlarınızı seçebildiğiniz bir bölümün bulunduğu uygulama ekranında sosyal ağın önerdiği arkadaş listesini de görebiliyorsunuz.

En altta mesajınızı yazabileceğiniz bir bölüm yer alırken, isterseniz fotoğraf ekleyerek arkadaşlarınızın yeni yılını kutlayabiliyorsunuz. Kutlama mesajınız ise 31 Aralık gecesi arkadaşlarınızın Facebook’taki mesaj kutularına iletilecek şekilde sisteme kaydediliyor.

Facebook Stories sayfalarına dönersek, hatırlanacağı üzere sosyal ağ kullanıcılarının kendi hikayelerini paylaşmalarına izin veren bu proje ile 2012′nin en önemli anları geçtiğimiz günlerde 2012 Year in Review başlığı altında bir araya getirilmişti. 2012′de sosyal ağda öne çıkan konu ve başlıkların sunulduğu bu sayfa, aynı zamanda Facebook kullanıcılarının kendi almanaklarını yapabilmesine imkan tanıyor.

İnsanların Facebook sayesinde başardığı şeylerin hikayelerini paylaşmaya çağıran Facebook Stories de her ay farklı bir konu hakkında dokunaklı ve şaşırtıcı olay kullanıcılarla buluşturuluyor.

sosyalmedya.co

 

Comments are closed.