You Tube Yenilendi

02 Aralık 2011

Geçtiğimiz Temmuz ayında kullanıcılarından Cosmic Panda’yı test edip geri bildirimde bulunmalarını isteyen ve yeni dizayn çalışmalarına başlayan YouTube, 1 Aralık itibarı ile yeni yüzü ile karşımızda.

Kurulduğu 2006 senesinden bugüne ilk defa yüzünü yenileyen YouTube, daha sosyal, paylaşılabilir ve kanallara öne çıkaran tasarımıyla ortaya çıkmış durumda.

Ana sayfa, kanallar ve genel olarak tüm siteyi yeni baştan tasarlayan YouTube daha sosyal olmayı da unutmamış tabi.

Yeni anasayfada kanalları daha ön plana çıkaran YouTube, ekranın sol köşesine konumlandırdığı menü ile kendi kanalınızı açmayı, diğer ve tavsiye edilen kanallara ulaşmayı, popüler olan videoları izlemeyi kolaylaştırmış durumda. Böylece abonesi olduğunuz kanalların yüklediği yeni videolara ulaşmanız daha kolay olacak.

Bu arada Google+ ve Facebook hesabınızı YouTube hesabınız ile eşleştirerek arkadaşlarınızın hangi videoları paylaştığını görebilirsiniz.

Yeni anasayfanın kullanımı hakkında bilgi almak için YouTube Yardım sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kullanıcıların aradıkları videolara daha kolay ve hızlı erişmelerini sağlamak için kanalların yüzünü de yenileyen YouTube, siteye farklı ve yeni kanallar şablonu ekleyerek bu sayede kendi videosunu çekenlerin ve/ya yükleyenlerin ihtiyacını karşılamayı amaçlıyor.

Yeni dizaynda istediğiniz kanalı bulmak için kategorisine göre arayabilir, kanala kayıt olmadan ön izleme yapabilir ve kayıt olabilirsiniz.

sosyalmedya.co

Tagged with:
 

Comments are closed.